Busko-Zdrój

cięcie wodą kielce

Spiek kwarcowy Dekton Busko-Zdrój

Zajmujemy się produkcją wyrobów ze spieku kwarcowego Dekton na terenie Buska-Zdroju. Spiek kwarcowy to materiał wytwarzany z naturalnych surowców, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska i dla człowieka. Często występuje on w różnych barwach i może mieć odmienną fakturę. Dzięki temu doskonale sprawdza się niemal w każdym wnętrzu i można go z łatwością dopasować do własnych potrzeb.

Charakterystyka spieku kwarcowego marki Dekton

Spiek kwarcowy jest wytwarzany z kwarcu oraz dodatków, takich jak granit, piasek, czy inne skały naturalne. Jego powierzchnia może mieć różne barwy, dzięki czemu łatwo imituje marmur, czy piaskowiec. Co więcej, cechą charakterystyczną spieku kwarcowego jest wysoka odporność na uszkodzenia i wysoka twardość. Dodatkowo wyróżnia się on jednolitą strukturą, co sprawia, że nie odpryskuje, a zanieczyszczenia nie wnikają w głąb materiału. Jest on też odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, czy pęknięcia.

Różnorodność form spieków kwarcowych sprawia, że doskonale nadaje się do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych, stołów, czy nawet elementów elewacji. Można go też wykorzystać, jako element dekoracyjny ścian, drzwi, czy mebli.

Przewiń do góry