Dlaczego kamień?

Dlaczego Kamień?

spiek kwarcowy dekton busko zdrój

Kamień jest dziełem natury, nie szkodzi i nie powoduje niszczenia środowiska. Jest ekologiczny i przyjazny środowisku, jedyna ingerencja w materiał to jego obróbka. Nie zawiera żadnych składników, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu. Jest ogniotrwały i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji po kontakcie z nim Dzięki swoim ekologicznym właściwościom stosowany jest w kuchniach czy łazienkach, może być stosowany z każdym innym kamieniem lub innym materiałem budowlanym.

 Każda płyta ma swój indywidualny wzór, co czyni każdy produkt unikalnym. Nie ma drugiego tak różnorodnego kolorystycznie materiału. Wszelkie wzory, użylenia  i kolory pozwalają architektom i deweloperom dopasować materiał do każdego projektu i atmosfery którą chcą stworzyć .Najważniejsze aby wiedzieć gdzie kamień ma być zastosowany do wewnątrz czy na zewnątrz. Kształt również jest zależny od klienta, współczesne maszyny pozwalają ciąć kamień również po łuku, pod kątem, lub wyciąć potrzebny element. Trwałość i długowieczność  to kolejne atuty kamienia. Gdy inne materiały po latach nadają się jedynie do wyrzucenia, kamień dzięki swoim właściwościom pozostaje wciąż w doskonałej formie. Produkty kamienne są łatwe, proste i tanie w utrzymaniu jak żadne inne.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę kamienia począwszy od Aglomarmuru, Marmuru, Granitu , Onyxu i Piaskowca 

A może Spiek Kwarcowy?

blaty kuchenne jędrzejów

To bardzo cienkie i wielkie płyty. Są produkowane ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek, topników skaleniowych i barwników. Na spodzie mogą mieć siatkę wzmacniającą. Te płyty mają barwioną powierzchnię, często z efektem metalicznym. Wzory nawiązują do łupków,, piaskowców, granitów, marmurów.

Dzięki wyjątkowej technologii spiek kwarcowy ma wysokie parametry techniczne, które porównać można z naturalnym kamieniem.

Płyty ze spieków kwarcowych są bardzo twarde, mocne, odporne na plamy, uderzenia, ścieranie i zarysowanie. Można je stosować w każdym pomieszczeniu do wykonywania okładzin ścian, obudowywania kominków, parapetów, jako blaty kuchenne. Spiek kwarcowy jest także wykorzystywany do wykańczania mebli, na przykład w zabudowach kuchennych.

Przewiń do góry