Kielce

cięcie wodą kielce

Cięcie wodą Kielce

Wykonujemy cięcie wodą na terenie Kielc, które umożliwia przecinanie zarówno miękkich, jak i twardych materiałów. Ta innowacyjna technologia wykorzystuje strumień wody, który zostaje wypchnięty przed dyszę przecinarki wodnej pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem. Dzięki temu możliwe jest formowanie nawet najgrubszych materiałów, stali, aluminium, czy żeliwa.

Jak wygląda proces cięcia wodą?

Cięcie wodą wykonywane jest przy użyciu wycinarki wodnej, wody oraz ścierniwa. Po uruchomieniu maszyny strumień wody miesza się ze ścierniwem, a następnie zostaje wypchnięty przez otwór urządzenia pod bardzo wysokim ciśnieniem. Prędkość cięcia może się różnić w zależności od przecinanego materiału, średnicy dyszy oraz grubości ścierniwa.

Po przecięciu danego surowca jego krawędzie są gładkie, a struktura nie ulega deformacji. Co więcej, podczas cięcia wodą nie wykorzystuje się oddziaływania cieplnego, dzięki czemu obrabiane materiały nie zmieniają swoich właściwości i kształtów.

Kiedy stosuje się metodę cięcia wodą?

Metoda cięcia wodą jest powszechnie wykorzystywana w przemyśle budowlanym, wykończeniowym, meblowym oraz motoryzacyjnym. Cięcia wodą używa się do tworzenia elementów dekoracyjnych, mebli, czy nawet elementów karoserii samochodowej. Doskonale sprawdza się też w sytuacji, gdy konieczne jest nadanie precyzyjnego kształtu danego elementu. Wówczas przecinane surowce nie deformują się i mają idealnie gładką strukturę.

Przewiń do góry