Blog

Blog

Czym jest spiek kwarcowy?

Spiek kwarcowy to materiał, który w ostatnich latach zyskuje coraz większe uznanie zarówno w przemyśle, jak i w codziennym życiu. Jego niezwykłe właściwości sprawiają, że jest on wykorzystywany w różnych dziedzinach, od produkcji blatów kuchennych po zaawansowane technologie. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu tworzywu, poznając jego charakterystykę oraz zastosowania.

Czytaj dalej

Do jakich wnętrz pasują kamienne schody?

Kamienne schody to niezwykle wytrzymała, elegancka i ponadczasowa forma wykończenia, która potrafi dodać charakteru nawet najbardziej stonowanym przestrzeniom. W naszym artykule postaramy się przybliżyć temat kamieni naturalnych jako surowca w projektowaniu schodów oraz zaprezentować różnorodne pomysły na aranżacje, w których kamienne schody mogą odegrać kluczową rolę.

Czytaj dalej

Do jakich wnętrz pasują parapety kamienne?

Parapety kamienne to wyjątkowy element dekoracyjny, który wprowadza do wnętrza elegancję i styl. Kamień naturalny jest materiałem długowiecznym, który świetnie się prezentuje przez lata. Jest przy tym również odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Kiedy warto się zdecydować na taki materiał na parapety? W naszym dzisiejszym wpisie […]

Czytaj dalej

Rola parapetów w aranżacji wnętrz

Jeszcze do niedawna parapety traktowane były wyłącznie jako niezbędny, ale niekoniecznie istotny dla estetyki aranżacji element wyposażenia wnętrza. Dziś już wiadomo, że praktyczne funkcje parapetów to nie wszystko. Okazuje się, że ich rola bywa znacząca m.in. dla wyglądu okna. Co ważne, wybór materiału, ale i kształtu parapetów nie jest też bez znaczenia dla walorów estetycznych […]

Czytaj dalej

Co można ciąć wodą?

Cięcie wodą to innowacyjna metoda obróbki znana również pod nazwą Water-Jet. Polega na precyzyjnym wycinaniu kształtów za pomocą strumieni wody o ekstremalnie wysokim ciśnieniu. Technologia jest na tyle uniwersalna, że doskonale zdaje egzamin przy cięciu zarówno cienkich, jak i grubych materiałów. W przypadku tych drugich strumień wody wzbogaca się o dodatki środków ściernych, które radzą […]

Czytaj dalej

Jak działa cięcie wodą?

Istnieją na świecie technologie, dzięki którym można przeciąć nawet najbardziej twarde materiały. Obok bardzo znanego cięcia za pomocą lasera, należy do nich niewątpliwie cięcie wodą. Dowiedz się, na czym polega.

Czytaj dalej

ABC wybierania blatów kuchennych – na co zwrócić uwagę?

Blat kuchenny to wyjątkowo ważne miejsce w kuchni służące do przygotowywania posiłków. Jego wybór to tak naprawdę decyzja na lata, dlatego trzeba ją bardzo uważnie przemyśleć. Co koniecznie wziąć pod uwagę? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Jakiej wysokości powinien być blat kuchenny?

Wybór blatu kuchennego to nie tylko kwestia praktycznego w użyciu materiału oraz piękna. Jak się bowiem okazuje, absolutnie kluczowe znaczenie ma również wysokość blatu. Jaka powinna ona być w praktyce oraz dlaczego jest to tak istotne? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej
Przewiń do góry