Jędrzejów

cięcie wodą kielce

Cięcie wodą Jędrzejów

Cięcie wodą to innowacyjna metoda, która doskonale nadaje się do przecinania nawet najtwardszych i najgrubszych tworzyw. Można ją wykorzystać do formowania materiałów, takich jak szkło, kamień, gres, czy nawet metal. Sprawdzi się też podczas przecinania tworzyw sztucznych, ceramiki oraz drewna.

Dlaczego warto stosować metodę cięcia wodą?

Metoda cięcia wodą sprawdza się do przecinania niemal każdego materiału i umożliwia jego precyzyjne przecinanie z dokładnością nawet do 1 mm. Podczas cięcia wodą nie występuje oddziaływanie cieplne, dzięki czemu formowane tworzywa nie zmieniają swojej struktury i nie odkształcają się. Co więcej, w trakcie cięcia wodą strumień wody zostaje przepchnięty przez dyszę maszyny pod ogromnym ciśnieniem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie idealnie gładkich krawędzi danego materiału i uformowanie zamierzonego kształtu.

Dużą zaletą cięcia strumieniem wody jest możliwość przecinania metali, takich jak stal, czy aluminium. Woda, która z ogromną prędkością uderza o dane tworzywo, nie niszczy jego struktury, a jedynie precyzyjnie wycina dany kształt. Ponadto po zakończeniu przecinania formowane materiały nie muszą być ponownie obrabiane, a ich krawędzie mają idealnie gładką powierzchnię.

Przewiń do góry